BOLUDA NELER OLUYOR...

BOLUDA YENİ BİR DOMUZ ÇİFTLİĞİ DAHA !

İsrailli komandoların eğitim üssü olarak gündeme gelen Bolu, bu defa da yaban domuzu işleme tesislerinin kurulmak istenmesi ile çalkalanıyor. Bolu’nun Mengen İlçesi Gökçesu Köyü’ne yıllık 12 bin yaban domuzu işleme kapasitesine sahip tesis kuruluyor. Ancak tesisin işlemek için bölgede bu kadar yaban domuzu bulması mümkün değil. Bu da akıllara, acaba bölgede yeni domuz üretme çiftlikleri mi kurulacak, yoksa bölge domuz avı turizmine mi açılacak sorusunu getiriyor. Dünya Bankası’na gönderilen 24 proje arasında son sıralarda yer almasına rağmen kabul edilen domuz işleme tesisine, Bolu İl Genel Meclisi’nden de onay çıktı.
Önümüzdeki günlerde Köprübaşı barajını beslemekte olan Büyüksu Deresi kenarında yapımına başlanacak olan tesis, tartışmaları da beraberinde getirdi. Bolu’da bulunan yaban domuzu popülâsyonu ortalama 11 bin adet civarında. Yaban hayatının korunması açısından yıllık avlanmasına izin verilen yaban domuzu sayısı yaklaşık 1000–1500 civarında. Tesisin 10 bin yaban domuzu açığını nasıl kapatacağı ise, sır gibi saklanıyor.

MİLLİ GAZETEGIDA RAPORU: Bu konuda sitemizde 4 yıldır ilgilileri ve Müslümanları uyarmaya çalışıyoruz. Ama Müslümanlarda bu gaflet uykusu devam ettikçe daha çok müsibetler kapımızı çalacaktır. Yıllık 12 bin kapasiteli demelerine bakmayın, bu en azından 120bin domozun yetiştirilip pazarlanacağı demektir.

www.cemaat.com üzerinden www.gidaraporu.com dan alınmıştır.

No comments: